banner

Českému jazyku na stopě!

1.4.2021 - 30.6.2021 Českému jazyku na stopě!

Poslední březnové dny plné sluníčka spoustu z nás pobídly k opuštění počítače, kterého máme po dopolední online výuce až nad hlavu. A proč nespojit jarní procházku Hořicemi s trochou toho procvičování a opakování?

Pozorní občané si možná všimli úkolů rozvěšených po Smetanových sadech a okolí Gothardu. Ty byly připravené pro naše čtvrťáky. Většina z nich se, a jak jsem se později dozvěděla, tak s nadšením, vydala plnit úkoly z češtiny. Vzali s sebou dokonce spolužáky, kamarády nebo rodiče, aby jim na „cestě do hlubin mateřského jazyka“ dělali společnost a pořídili ze stopované fotoreportáž.

 Žáci obdrželi plánek trasy s vyznačenými místy, kde mají očekávat otázku nebo úkol. K zápisu správné odpovědi jim sloužil záznamový arch, který po skončení stopované odeslali ke kontrole. A jelikož byly odpovědi našich školáků až na výjimky správné, čeká na ně zasloužená odměna!

Z reakcí žáků možno soudit, že akce byla úspěšná: „Moc mě to bavilo!“ „Bylo to super!“ „Byla to sranda!“ „Já byla dokonce dvakrát!“ A to je zase ta nejlepší odměna pro učitele.

 

                                                                                                                                                     

 

  Mgr. Vladimíra Krátká

ZŠ Hořice
Komenského 338
508 01 Hořice
493620043, 493623640

Tel.: 777 913 756
E-mail: hospodarka@zshorice.eu
Datová schránka: 3jimkqt
IČO
: 708 925 47

 

KONTAKT na pověřence školy:

Mgr. Pavla Marková, MBA

pmarkova@toppriority.cz

Základní škola Hořice, Komenského - netfirmy.czZákladní školy - netfirmy.cz